Vezi mesaje fără răspuns | Vezi subiecte active Acum este Joi Iul 02, 2020 11:38 am

Răspunde la subiect  [ 182 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
 Propuneri 2014 
Autor Mesaj
Site Admin

Mesaj Re: Propuneri 2014
Da este foarte important sa ai activitati mult mai largi decit concursurile, dar, sa nu uitam ca daca noi ne stim, si daca federatia este in picioare acum, se datoreaza faptului ca ne-am cunoscut la concursuri, cluburi si muscari am auzit unii de altii de acolo, ne cunoastem dealungul anilor, stim ce putem face impreuna, etc. de acolo.

Concursurile au fost liantul miscarii muscarilor la noi, rol pe care l-au avut de peste 10 ani. Multe cluburi exista datorita acestor concursuri.
Marele merit a lui Bogdan Vasilescu este ca a reusit sa creasca acest fenomen in jurul competitilor pe care le-a organizat mai ales in perioada de inceput. ( noi Muscaricii am ajuns la competitii prin 2003 pentru ca hotariseram sa ajutam acest fenomen prin sponsorizari pentru premii - nu ca sa concuram )

Acest rol il vor avea competitile in continuare, fiind locul in care multi muscari se intilnesc si se cunosc, asa vor cunoaste si federatia si actiunile ei, a altor cluburi etc.
Asta e obligatia pe care o avem noi acum in federatie, sa punem la punct partea de competitii si sa continuam ceea ce a inceput Bogdan, pe baze OK.

Intilnirea de saptamina asta a federatiei are un rol foarte important, vom discuta in principal regulamentul de ordine interioara, adica cum vom face fiecare lucru, inclusiv competitile federatiei

Clubul Muscaricilor Timisoara
www.muscarici.ro

Mar Dec 10, 2013 9:28 am

Mesaj Re: Propuneri 2014
Pop Vasile scrie:
Eu nu mă las !

Având în vedere și luând în considerație, cred că va trebui să avem un concurs întreg pe Lac sau cel puțin o zi ( două manșe).

Cred că pescuitul pe lac merită valorificat intr-un concurs din 5 sau, cel puțin în două manșe din 15 ( sau mai multe)

Cred asta nu numai datorită importanței în sine sau a competițiilor externe......

Ci și datorită efortului :
- de a te deplasa cu barca la concurs ( nu mai încap 3 sau 4 concurenți într-o masina)
- deplasarea de la Ic Ponor la Lacul Beliș
- montarea și demontarea bărcii, a motorului....

Mulţumesc organizatorilor din acest an pentru-că au ţinut seama de doleanţele......

Mie Mai 14, 2014 6:36 pm
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 182 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 15, 16, 17, 18, 19