Vezi mesaje fără răspuns | Vezi subiecte active Acum este Joi Iul 02, 2020 10:47 am

Răspunde la subiect  [ 50 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
 CALENDAR COMPETIȚIONAL 2014 
Autor Mesaj

Mesaj Re: CALENDAR COMPETIȚIONAL 2014
-nu am nimic sa va reprosez, si chiar nu am avut intentia sa folosesc un ton acid.
-
Gal Zsolt scrie:
99% sansa sa nu mai tinem Open Zetea. In loc de concurs o sa organizam evenimente diferite cum ar fii tabere, workshopuri si o etapa din campionatul Ungariei. Cu stima, Zsolt.

- proba lac-Cupa celor 3 lacuri organizat de Aqua
- proba de pe mal/lac - impreuna cu Mishu intentionam sa organizam un Challenger pe lacul lui Sotelecan de la Ciurila
- pestii care puncteaza predominant la CM, CE sunt lipanul si pastravul.

Vin Feb 14, 2014 8:32 pm

Exact domnu Rosca! Luati ca un fel de protest din partea Flyfishing Dedicated. Nu acceptam sa fim discriminat in fata FRPMA pentru acuzatii, atacuri nedovedite ... Dupa sedinta de ieri echipa Flyfishing Dedicated a hotarat ca nu va participa si organiza nici un concurs pana atunci.

Dum Feb 16, 2014 10:54 am
Site Admin

Zsolt, sa ma scuzi ca aduc in discutie problema acestei "discriminari" asa cum o consideri acum,

Ea este rezultatul contestatiei pe care ai semnat-o si tu alaturi de inca 3 membrii ai Clubului FFdedicated privitor la anularea finalei pe care clubul vostru a organizat-o imprenuna cu AJVPS Mures. (Zsigmond Daniel, Ordog Zsolt, Gal Mihaly Zsolt si Buzas C Ioan) asa vad eu semnatarii din document.
Dar si a contracontestatiei facuta de alt grup de muscari. La aceste documente se asteapta inca un raspuns.

Este oare asa de greu sa asteptam sa vedem ce punct de vedere are AGVPSR in privinta acestei probleme?

Scriu acest lucru pentru cei care citesc acest topic si doresc sa fie informati corect. Acuzele de discriminare nu isi au rostul si nu au acoperire/
Decizia de a amina rezolutia Consiliului director al FRPMA in privinta cererii de aderare a FF dedicated se datoreaza necesitati clarificarii problemelor aparute la finala 2013, clarificari ce ar trebui sa vina din partea AGVPSR.

Pina in clipa de fata AGVPSR nu a facut public nimic legat de problemele de atunci si nu a dat nici un raspuns atit contestatiei cit si contracontestatiei facute la acest concurs.
Inca mai asteptam.

Am rugamintea de a fi atent la acuzele pe care le faci in nume personal dar si in numele clubului pe care il reprezinti, mai ales in pozitia in care aceasta afiliere este inca dorita din partea voastra.

Clubul Muscaricilor Timisoara
www.muscarici.ro

Dum Feb 16, 2014 9:33 pm

Gal Zsolt scrie:
Exact domnu Rosca! Luati ca un fel de protest din partea Flyfishing Dedicated. Nu acceptam sa fim discriminat in fata FRPMA pentru acuzatii, atacuri nedovedite ... Dupa sedinta de ieri echipa Flyfishing Dedicated a hotarat ca nu va participa si organiza nici un concurs pana atunci.

-ESTI SIGUR PE CELE SPUSE MAI SUS?
-ACUZATII, ATACURI?
-PANA ATUNCI, PANA CIND?

Lun Feb 17, 2014 10:27 am

Gal Zsolt scrie:

Ca urmare a celor de mai sus, OPEN Gurghiu va fi organizat de catre dl. inginer Trambitas Adrian Laurentiu.

Mar Feb 18, 2014 9:35 pm

Cosmin Rosca scrie:
Propunere Comisie Competitii F.R.P.M.A. Program Competitional F.R.P.M.A. 2014:

--OPEN "PASTRAVUL DE AUR" IC PONOR raul Somesul Cald 6-8.06.2014 –Sacui Dan/ clubul Aqua Transilvae - [color=#800080] in cadrul acestui se va desfasura si “CUPA FEDERATIEI”/ JUBILEU 30 ANI

Care federație, oare ?

Mie Feb 19, 2014 4:10 pm

@Pop Vasile

La A.G. a F.R.P.M.A. de la Somesu Rece din 14.dec.2013 am hotarat sa organizam sub egida F.R.P.M.A. doua evenimente:
-Cupa Federatiei, cu trofeu transmisibil pe care se va inscriptiona in fiecare an castigatorul si un mic trofeu anual care ramane in posesia castigatorului
-Jubileu 30 de ani de la primul concurs de pescuit la musca, eveniment la care sa invitam cat mai multa lume si bineinteles pe cat mai multi dintre participantii de atunci si de atunci incoace.

Mie Feb 19, 2014 4:25 pm

deci sa inteleg ca e oficial?

http://www.pescuitlamusca.ro/blog-2/fil ... 5c-94.html

daca da, ma bucur de formatul curent si cred ca o sa vin si eu anu asta la vreo 3-4 ;)

cate puncteaza cumulat in clasamentul national? 4 sau 5?

Lun Feb 24, 2014 2:33 pm

4

Lun Feb 24, 2014 7:19 pm

Marius Neamt scrie:
@Pop Vasile

La A.G. a F.R.P.M.A. de la Somesu Rece din 14.dec.2013 am hotarat sa organizam sub egida F.R.P.M.A. doua evenimente:
-Cupa Federatiei, cu trofeu transmisibil pe care se va inscriptiona in fiecare an castigatorul si un mic trofeu anual care ramane in posesia castigatorului
-Jubileu 30 de ani de la primul concurs de pescuit la musca, eveniment la care sa invitam cat mai multa lume si bineinteles pe cat mai multi dintre participantii de atunci si de atunci incoace.
continuarea frazei mai jos

care au barca si sunt dispusi sa o care sute de km pt o mansa pe Belis :mrgreen:
Chiar m-am bucurat cand am vazut aceasta initiativa laudabila, dar se pare ca dl organizator Sacui o sa reuseasca sa faca un eveniment memorabil in compania celor 12-15 posesori de barci, nicidecum sa incerce sa adune un nr mare de participanti.
La fel ca si anul trecut cand am umblat cu barca pe masina 3 zile pt o mansa de 3 sau 4 ore pe lac, dupa care repede fuga pt mansa pe rau - mare agitatie pt nimic.
In concluzie asa se incearca revitalizarea fenomenului concursurilor la musca prin indepartarea si celor ramasi dar care nu detin barci. Pescuitul pe Belis la clean si biban NU ARE NIMIC in comun cu mansele de lac de la competitiile externe. Nu pescuim dupa pastravi, pescuim in baraje cu apa adanca de 40-80 de m ( pe lacurile din extern nu cred ca sunt aceste conditii), dam cu latex-uri dupa bibani gen jigging pe verticala, sanse inegale prin folosirea motoarelor de diferite puteri vs a vaslelor , nu pescuim in conditii de 2 oameni intr-o barca ca si afara etc.

Rog concurentii care nu pot participa din cauza motivului barca la acest concurs sa-si expuna si ei nemultumirea

Mar Feb 25, 2014 8:44 am
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 50 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul