Vezi mesaje fără răspuns | Vezi subiecte active Acum este Vin Mai 20, 2022 8:08 pm

Răspunde la subiect  [ 9 mesaje ] 
 Challenge Tg. Jiu 9-11 noiembrie 2012 
Autor Mesaj

Mesaj Challenge Tg. Jiu 9-11 noiembrie 2012
Dragi prieteni, se deschide perioada de inscrieri pentru:
Challenge Tg. JIU- 9-11 Nov. 2012

Coeficient concurs estimat: 3-4

Organizatori:
Marius Neamt & Aqua Transilvae Club Cluj-Napoca
Colaboratori:
Florin Paduraru – Romaniahidroservice Tg. Jiu
Stoica Ion – Acces Tv Tg. Jiu
Stoica Nicolae – Asociatia Cerbul Carpatin Tg. Jiu

Piste de concurs: - Lacul Pandurasu si Lacul Paduraru-Romaniahidroservice – Tg. Jiu
Cazare: - ________________________________
Masa: - ______________________
Pana la data de 23 oct. 2012 voi putea afisa conditiile de cazare si masa, precum si pretul, respectiv taxa de participare. Am primit asigurari ca vom beneficia de preturi rezonabile.

Program:
Vineri 9 nov. 2012
- ora 17 Sosire la lacul Paduraru-Romaniahidroservice – Tg. Jiu
- ora 18 prezentare si tragere la sorti
- ora 19.30 Masa
Sambata 10 nov. 2012
- Ora 9-12 Mansa I – Lac Pandurasu – stiuca
- Ora 12.30 Masa
- Ora 14-17 Mansa II – Lac Pandurasu – stiuca
- Ora 19 Masa
Duminica 27 mai 2012
- Ora 9-12 Mansa III – Lac Paduraru – toate speciile de la 20 cm in sus
- Ora 13 Festivitatea de premiere

Se va pescui de pe mal. Se vor face standuri pe mal, in numar mai mare decat numarul participantilor. Se vor trage la sorti pozitiile initiale pe standuri, pe aceste pozitii se va pescui 10 minute, dupa care, fiecare concurent poate ocupa orice alt stand liber sau eliberat. Deplasarea pe alt stand se va face astfel incat concurentul in deplasare sa nu-i stanjeneasca pe cei care pescuiesc si, totodata, sa se fereasca de backcastingul acestora.
Dupa o ora de la debutul mansei, la un semnal sonor, fiecare concurent se va deplasa in sens orar un numar de 3 standuri de pe pozitia pe care se afla in momentul semnalului. La fel, dupa 10 minute deplasarea poate fi facuta la alegere pe standuri libere. Idem in ora a treia a mansei. (Semnale sonore: 1-la inceperea mansei = se pescuieste pe standul tras la sorti, 2-la 10 minute = liber la deplasare voluntara pe standuri libere, 3-la minutul 60 = deplasare obligatorie pe al treilea stand in sens orar, 4-la minutul 70 = liber la deplasare voluntara pe standuri libere, 5-la minutul 120 = deplasare obligatorie pe al treilea stand in sens orar, 6-la minutul 130 = liber la deplasare voluntara pe standuri libere, 7-la minutul 180 = sfarsit mansa.)
Pestii se vor aduce pe mal in mincioc, se va face deplasarea la cel mai apropiat vecin, apoi masurarea acestora facandu-se impreuna. Pestele va fi manevrat de catre „vecin”. Dupa masurare, acesta il va elibera cu grija in lac. Se va evita ca masurarea intre „vecini” sa se faca reciproc, in sensul ca „daca tu imi masori mie, eu ma duc la celalalt vecin sa mi-l masoare”

Inscrierile se fac incepand cu data de __________
Concursul se va desfasura dupa regulamentul pt.competitiile de pescuit cu musca artificiala valabil in Romania si va puncta in campionatul national de pescuit cu musca artificiala.

Taxa de participare este de ___________lei pentru fiecare concurent sau insotitor.
Taxa de participare poate fi achitata in contul RO55BTRL01301205893584XX deschis la Banca Transilvania, sucursala Cluj-Napoca in numele Asociatia Aqua Transilvae Club, cod fiscal 9812877, pana la data de 6 nov. 2012. Pe ordinul de plata se va trece numele concurentului si a concursului pentru care se face plata.

Restul informatiilor vor fi publicate pana la data de 23 oct.2012.

Mie Oct 17, 2012 9:34 am

Mesaj Re: Challenge Tg. Jiu 9-11 noiembrie 2012
Propun ca la fiecare concurs X lei din taxa de participare sa se colecteze intr-un fond destinat actiunilor de protectie a mediului.
De exemplu acest concurs este un bun prilej de a folosi o parte din taxa de participare pentru finantarea studiului de impact al MCH pe Topolog.

Mie Oct 17, 2012 9:40 pm
Profil WWW

Referitor la studiul de la Topolog...
Acu' cateva zile fiind la Dan Sacui in birou, am asistat la o convorbire telefonica intre acesta si Miki. Dan s-a oferit sa faca studiul gratis... Oricum, finalul discutiei a fost ca se vor intalni la un moment dat si cred ca e interesant de aflat concluzia. Nu de alta, dar 8000 de lei sunt ceva bani...

Joi Oct 18, 2012 9:34 am

Am apucat sa raspund aici : http://www.flyforum.ro/post8475.html#p8475 ,
nu mai fac si aici un off topic !
Esenta e ca Marius are dreptate ! discutia a avut loc si lucrurile sunt in asteptare...

Joi Oct 18, 2012 10:20 am

miky gheorghe scrie:
acest studiu trebuie facut de o echipa care sa contina si biologi, ...

Echipa lui Dan Sacui cuprinde biologi, chimisti,... altfel nu era acreditat sa faca aceste studii. Chiar l-am intrebat, nu zic pe ghicite.

Cat priveste cresterea taxei de participare pentru diferite scopuri, (populari, ecologizari, lupta contra MHC, sustinerea echipei nationale, etc) au mai fost tentative de a decide asa ceva, aplicabil pe toate concursurile. Nu s-a reusit. Evident, organizatorul fiecarui concurs are drept de decizie, poate pune ce taxa vrea. Riscul e... sa ramana fara concurenti. La fel de bine, se poate organiza o actiune tintita exact pe acest scop, acela al adunarii de fonduri. Poate fi concurs de pescuit, poate fi curs de casting, poate fi chiar si un concert.

Joi Oct 18, 2012 7:38 pm
Profil WWW

Mihai,
cu atat mai bine daca Dan Secui indeplineste conditiile...
Rugamintea mea e sa luati legatura direct cu OVM si sa hotarati cum e mai bine,...
Daca va veti intelege sa faca Dan studiul, e ok si banii te asigur ca nu se vor pierde ! Ba mai mult sunt aproape sigur ca toti donatorii vor fi de acord ca suma stransa (si pe care o vom publica cu tot cu numele celor care au dat), sa ramana la dispozitia acestui protest, pentru nevoi viitoare !
Nimeni nu vrea sa cheltuim bani aiurea din propriul buzunar ! Insa e bine ca sunt acesti bani, daca totusi e nevoie de ei...
Va rog deci, sa luati legatura pe direct cu OVM si sa decideti...
Noi doar putem sprijini acolo unde e nevoie...
miky

Joi Oct 18, 2012 8:42 pm

Publicarea informatiilor referitoare la cazare si masa, precum si taxa de concurs se va face in 24.oct.2012

Mar Oct 23, 2012 1:43 pm

Taxa de participare este de 185 lei de fiecare persoana.
Se asigura cazare si masa de vineri pana duminica.
Inscrierile se fac incepand de astazi conform anuntului initial.

Joi Oct 25, 2012 9:54 am

Avand in vedere numarul redus de inscrieri, acest concurs nu se va mai tine.

Joi Noi 08, 2012 4:21 pm
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 9 mesaje ]